Archive for Νοεμβρίου, 2015

Μουσείο Εθνικής Αντίστασης 1940 – 44

mousio

Πατήστε πάνω για να διαβάσετε καλύτερα

Θεατρική παράσταση

Το σχολείο αύριο θα παρακολουθήσει την θεατρική παράσταση » ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΩΝ ΘΡΥΛΩΝ » μια παραγωγή του εργοστασίου ονείρων στο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΛΑΜΙΑΣ

Ασφαλώς πλοηγούμαι !

Το Σχολείο μας τηρεί απαρέγκλιτα τις οδηγίες του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, αποκλειστικού φορέα παροχής πρόσβασης στο διαδίκτυο για τις σχολικές μονάδες σχετικά με την ανάρτηση video ή φωτογραφιών. Δείτε τις οδηγίες εδώ.

Για να ενημερωθείτε υπεύθυνα για την ασφαλή πρόσβαση παιδιών και εφήβων στο διαδίκτυο κάντε κλικ εδώ και εδώ.

Δείτε ακόμα για το θέμα της ασφαλούς χρήσης του διαδικτύου :

Πρόγραμμα Safer Internet της Ευρωπαϊκής Επιτροπής (στην αγγλική γλώσσα)

Πανευρωπαϊκό Δίκτυο Εθνικών Κέντρων Ενημέρωσης και Επαγρύπνησης insafe (στην αγγλική γλώσσα)

Ανοιχτή γραμμή καταγγελιών για παράνομο ή επιβλαβές περιεχόμενο στο Διαδίκτυο ? Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου

Μονάδα Εφηβικής Υγείας ? Β΄ Παιδιατρική Κλινική Πανεπιστημίου Αθηνών, Νοσοκομείο Παίδων «Π. & Α. Κυριακού»

Πανευρωπαϊκό Σύστημα Πληροφόρησης για τα Ηλεκτρονικά Παιχνίδια (PEGI) (στην ελληνική γλώσσα)

Θεματικό Δίκτυο EU Kids Online (στην ελληνική γλώσσα)

Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα

Νοεμβρίου 2015