Archive for Σεπτεμβρίου, 2016

3η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

3_sxol_athlΜε βάση τη σχετική εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2016 οι μαθητές θα προσέλθουν και θα αποχωρήσουν κανονικά (σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμά τους) αλλά δε θα κάνουν μάθημα και θα ενημερωθούν στον θεματικό άξονα:

«Νιώσε τη χαρά της άθλησης χωρίς το άγχος της νίκης και τον φόβο της αποτυχίας: Αθλητισμός- Δικαίωμα για όλους».

Θα υλοποιήσουν πολιτιστικές και καλλιτεχνικές δράσεις που έχουν σχεδιαστεί για το θέμα από τον Σύλλογο Διδασκόντων του σχολείου, θα παρακολουθήσουν σχετικά εκπαιδευτικά βίντεο και θα πραγματοποιήσουν αθλητικές ομαδικές δραστηριότητες στον χώρο του σχολείου. Για τον λόγο αυτό ενδείκνυται αθλητική περιβολή και καπέλο.

Οι μαθητές που δεν έχουν ΑΔΥΜ σε ισχύ θα συμμετέχουν σε βοηθητικές (μη αθλητικές) δραστηριότητες.

Υ.Γ :Σε περίπτωση κακοκαιρίας (δεδομένου ότι μεγάλο μέρος των εκδηλώσεων θα πραγματοποιηθεί στο ύπαιθρο) η εορτή θα μεταφερθεί και θα ενημερωθείτε άμεσα με νέα ανακοίνωση στο Ιστολόγιο αλλά και έντυπο στους μαθητές.

Από τον Σύλλογο Διδασκόντων

Ωράριο λειτουργίας σχολείου

orarioimages

Σας ενημερώνουμε οτι από τη φετινή σχολική χρονιά 2016-17 το ωράριο                     λειτουργίας του σχολείου θα είναι 08.10 εώς 1.15μ.μ για όλες τις τάξεις.

Από τη διεύθυνση του σχολείου.

Αγιασμός ? Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς 2016 -2017

agiasmos

Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2016 στις 08:30 π.μ στον προαύλιο χώρο του σχολείου.

Οι μαθητές θα αποχωρήσουν γύρω στις 09.30 π.μ.

Από τη διεύθυνση του σχολείου

Καλή σχολική χρονιά 2016-17

Μια νέα σχολική χρονιά αρχίζει! Ο Διευθυντής και το διδακτικό προσωπικό του σχολείου εύχονται σε όλους τους μαθητές και γονείς ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!

Ίδρυση οργανικής θέσης Καθηγητή Αγγλικής Γλώσσας στο σχολείο μας

english

Με ιδιαίτερη χαρά σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας δόθηκε οργανική θέση Καθηγητή Αγγλικής Γλώσσας. Με απόφαση της Διεύθυνσης Π.Ε Ν.Φθιώτιδας και αφού τηρήθηκαν όλες οι σχετικές διαδικασίες τοποθετήθηκεοργανικά στο σχολείο μας η Καθηγήτρια Αγγλικής Γλώσσας κ. Αθανασία Μακραντώνη.

Καλωσορίζουμε τη νέα συνάδελφό μας και της ευχόμαστε καλή θητεία στο σχολείο σε όφελος των μαθητών μας.

Από τη διεύθυνση του σχολείου

Σεπτεμβρίου 2016